Soulwork Home Page

Check your spelling

Soulwork Online Help

Soulwork Humor: Funny stories


 

Soulwork Systemic Coaching: Summary

Soulwork Coach Training

Soulwork FAQ Questions & Answers

 

Emotional Issues
Addictions
Anger & Rage
Anxiety
Dependence
Depression

Dissociation
Eating Problems
Emotional Maturity
Grief & Loss
Immaturity
Inner Child

Pain Control
Sadness
Stress Relief

Toxic Beliefs
Trauma & Stress
Weight Loss

 

Relationship Problems
Abuse
Affairs

Codependence
Dissolve Conflicts
Divorce
Emotional Blackmail

Enjoy Partnership
Evaluate Partners
Long-Distance Love
Love & Hate

Partnership
Past Partners
Premarital
Rejection
Sexual Issues
Soul Mates

 

Family Challenges
Abuse

Abortion
Adoption
Ancestors
Brothers & Sisters
Divorce & Children
Emotional Incest
Family Meetings
Family Secrets

Fathers & Daughters
Fathers & Sons
Learning Disorders
Mothers & Daughters
Mothers & Sons

Parental Alienation

 

Life Lessons
Authority
Bad Habits
Being Alone
Children's Challenges
Communication
Observing Feelings

Patterns in Love
Personal Growth
Quantum Leap
Self Esteem
Self Improvement
Self Intimacy
Stress & Relaxing
Therapist and Clients

 

Specialties
Chaos Coaching

Inner Conflict
Consciousness
Expert Modeling
Leadership
Learning Disorders
Mentorship

Psychobiology
Sexual Abuse
Soul of Soulwork
Systemic Management
Therapist Abuse
Training Abuse

 

 

Interview with Martyn
Disclaimer
Disclosure
Privacy
Fee, Cost, Price
 

eXTReMe Tracker

Poland Huna Kalani, Uzdrawianie i Ohana

© Martyn Kahekili Carruthers

Warsztaty Huna w Polsce

Wyprawa na Wielka Wyspe Hawaii !

Huna Kalani jest słowem hawajskim, oznaczającym Tajemnicę i odnosi się do filozofii i działalności hawajskich, przed-chrześcijańskich mistyków i uzdrowicieli. Wywodzi się ono od słowa ho'omanamana, które określa czynność wytwarzania sił życiowych.

Ohana jest hawajskim określeniem wspólnoty, zazwyczaj wioskowej. Starzy Hawajczycy rozwinęli wiele mistycznych rytuałów i metod uzdrawiania dla zachowania harmonii i zdrowia w obrębie tej wspólnoty.

Spróbuję opisać Ci życie w Ohanie... Ale najpierw zrelaksuj się, weź głębszy oddech i wyobraź sobie, że przeniosłeś się... daleko... poprzez czas i przestrzeń... wiele lat wstecz... znalazłeś się w małej Hawajskiej wiosce ... gdzie...

Żyjemy razem w małej społeczności otoczonej tajemniczym, cudownym światem i nieskończonym oceanem. Znamy się wszyscy od urodzenia, mamy wspólne sprawy, wielu z nas jest krewnymi. Wierzymy, że pochodzimy od tych samych Bogów. Znamy najwyższe jakości wszystkich członków naszej wspólnoty i dzielimy ich problemy. Naszym najwyższym celem jest żyć w harmonii, a podstawą naszej mądrości jest Aloha, co dosłownie oznacza "dzielimy się oddechem życia" i rzeczywiście mamy wiele wspólnych spraw. Aloha jest podstawową zasadą wspólnego życia w harmonii. Aloha zakłada, ze dostrzegamy i akceptujemy każda osobę w naszej grupie. Wybaczanie (kala) jest ważna częścią naszych codziennych rytuałów.

Rozpoznajemy naszych przodków (kupuna), naszych bogów (akua) i duchy przewodnie (aumakua), we wszystkim, czym się cieszymy i jesteśmy im wdzięczni. Każdy z nas ma ducha opiekuńczego, a one razem stanowią Ducha Opiekuńczego Ohany (po'e aumakua).  Czasem prosimy Przodków czy Duchy Opiekuńcze o pomoc, a one często odwiedzają nas we śnie.

Mamy mądrych Starszych (kahuna), którzy nam pomagają i przewodzą. Chcemy harmonii miedzy nami, z naturą, z innymi plemionami i ze światem duchowym. Nasi przywódcy (ali'i) są naszymi najmądrzejszymi i najodważniejszymi wojownikami, reprezentują stabilność i porządek wewnątrz naszej wspólnoty.

Nasze codzienne życie, jest naszą religią, używamy więc wielu rytuałów, aby sobie pomagać. Staramy się nie obrażać duchów, tylko prosić je o wsparcie. Nasi Starsi pomagają w tym nam, mówiąc, co jest słuszne, a co zakazane (kapu). Potrzebujemy siły życiowej (mana), aby działać. Tworzymy ją (ho'omana) żyjąc prawidłowo. Z pomocą Starszych i specjalnych rytuałów tworzymy najwyższa energie (ho'omanamana), gdy potrzebujemy specjalnej mocy lub uzdrowienia.

Szanujemy Starszych jako strażników wiedzy i nauczycieli naszych dzieci. Nasi Starsi uczą nas pieśni (mele), które zawierają wiedze i musimy je dokładnie zapamiętać. Nasi Starsi wybierają również dzieci ze specjalnymi zdolnościami, do szkolenia ich na kahunów – expertów.

Tworzymy wszystkie niezbędne nam przedmioty lub handlujemy nimi, a łodzie i budynki robimy razem. Często polujemy wspólnie i rozumiemy się bez słów. Jesteśmy wrażliwi na szczegóły i wiemy, kto przebywał w danym miejscu i jaką drogą przechodzili obcy. Nasi kahuni - nawigatorzy znają każda gwiazdę i  każde zjawisko... W pochmurne noce z daleka od lądu, potrafią oni żeglować,  rozpoznając kierunek nawet po smaku wody morskiej!

Choroby pokazują zakłócenia w naszej wspólnocie. Być może osoba chora obraziła członka rodziny, przodka lub ducha. Leczymy te choroby ziołami, rytuałami wybaczenia (ho'oponopono) i tajemną wiedzą naszych uzdrowicieli.

Potrzebujemy akceptacji i zrozumienia członków Ohany. Jeśli Cię zaprosimy do Ohany, mamy proste zasady: Nie obrażaj nikogo, tylko szanuj naszą tradycję. Nie łam zakazów, nie naruszaj naszych tabu – zamiast tego przyłącz się do naszych rytuałów. Nie denerwuj duchów, tylko pracuj z nami w harmonii z innymi i w harmonii z naturą.

Wierzymy, ze jesteśmy prawdziwymi ludźmi. Ty jesteś cywilizowany, i być może jesteśmy dla Ciebie prymitywni. Ale możemy nauczyć Ciebie, jak żyć w harmonii ze wszystkimi i odnajdywać równowagę z naturą i wszechświatem.

Niewielu z nas pozostało, wielu z nas straciliśmy w chorobach umysłu, ciała i ducha, które towarzysza Twej cywilizacji. Jesteśmy wyczerpani i bliscy wymarcia. To smutne, ponieważ nasza planeta potrzebuje naszej miłości i naszego szacunku. Zmagamy się z istnieniem w dalekich częściach świata, których Wy nie chcecie. Być może jednak to Ty pomożesz nam powrócić!

Naszym dziedzictwem jest harmonia i równowaga. Twoim - technologia i informacja. Czy możesz sobie wyobrazić połączenie tego z radością istnienia i życiem w miłości? Być może możemy nauczyć się żyć razem i tworzyć nasza światowa Ohanę.

 

Więcej informacji o hawajskiej Hunie znajdziesz w sekcji angielskojezycznej.

Treningi Soulwork i Huna Kalani prowadzone sa w Polsce jedynie przez Martyna Carruthersa - tworce systemu Soulwork. Za oferty innych osob oferujacych warsztaty Soulwork i Huna Kalani nie ponosimy zadnej odpowiedzialnosci. Prosimy o kontakt z nami w celu sprawdzania kwalifikacji doradcow operujacych nazwa Soulwork.

Plagiat jest kradzież Copyright © 1996-2018
Martyn Carruthers All rights reserved.


If you like our work, please link to us. If you know someone who might benefit,
please mention www.SystemicPsychology.com or www.EmotionsRelationships.com

For online help, email us at: europecoach@gmail.com

Soulwork systemic coaching in America & Hawaii

 

Soulwork systemic coaching in England, Wales & Scotland

 
Soulwork systemic coaching in Croatia & Serbia
 

Soulwork systemic coaching in Poland

 

 

Have You Suffered Enough?

 Where are you now? Understand your emotions, fixations and enmeshments
What do you hope for? Know your goals and stop sabotaging yourself
Do you feel resourceful? Learn to develop your inner resources
Do emotions block you? Relationship problems and mentor damage
Do your beliefs limit you? Change limiting beliefs and end dependence
Do you feel connected? Resolve identity issues to recover lost resources
Is your partner happy? Build healthy partnership (or separate peacefully)
Are your children healthy? Happy parents better manage family problems
Do you want team success? Team leaders and their teams develop together
Do you have complex goals? Specialty coaching, counseling & therapy

Plagiarism is theft. Copyright © Martyn Carruthers 1996-2018  All rights reserved. Soulwork Systemic Coaching was primarily developed by Martyn Carruthers to help people solve emotional problems and relationship conflicts to achieve their goals. These concepts and strategies are for general knowledge only. Consult a physician about medical conditions and before changing medical treatment. Don't steal intellectual property ... get permission to post, publish or teach Martyn's work - email europecoach@gmail.com